Fotografowie - Szmuc Jacek

Urodził się 12 czerwca 1945 roku w Jaśle.

Członek Okręgu Krakowskiego ZPAF od 19 grudnia 1971 roku.

Ukończył Wydział Ceramiki na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Fotografować zaczął już podczas studiów. Jego prace skupiały się na dokumentacji zmian społecznych i ruchu hipisowskiego. Po wstąpieniu do ZPAF brał udział w licznych wystawach w Polsce i za granicą. W 1974 roku założył Grupę Roboczą, do której również należeli Ryszard Bobek, Witold Górka, Stanisław Markowski, Stefan Zbadyński i Bogdan Zimowski. Od początku pełnił funkcję mentora, organizując i uczestnicząc jednocześnie w pokazach Grupy. W latach 1980 – 1988 prowadził prywatną galerię Black Gallery, wprowadzając nowych artystów na scenę krakowską.

Przez cały czas uczestniczył w życiu artystycznym Krakowa. Robił zdjęcia w teatrach studenckich i repertuarowych, współpracował z Piwnicą Pod Baranami, dokumentował życie artystyczne miasta.

W 1988 roku opuścił Polskę. Obecnie pracuje w Melbourne jako fotograf mody. Jego najnowsze projekty to BBQ at Altona Beach (część wystawy zbiorowej A few steps here, a few steps there, Footscray Arts Centre) oraz Sandridge Most Portrety (projekt na zlecenie miasta Melbourne, dotyczący wielokulturowego dziedzictwa jego mieszkańców).

Umarła Klasa
Umarła Klasa
Umarła Klasa
Umarła Klasa
Umarła Klasa
Umarła Klasa
Umarła Klasa
Umarła Klasa
Umarła Klasa
Umarła Klasa
Umarła Klasa
Umarła Klasa
Powrót
return link