Górka Witold

Górka Witold

Górka Witold

Opis

Urodził się 5 kwietnia 1945 roku w Krakowie, zmarł tamże 18 lipca 2013 roku.

Członek Okręgu Krakowskiego ZPAF od 3 kwietnia 1978 roku.

 

W latach 1964 – 1971 studiował na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. Mimo rozpoczęcia pracy nad dyplomem pod kierownictwem prof. Witolda Korskiego, studiów nie ukończył. Zajął się fotografią, którą pasjonował się od szkoły średniej.

Pracował w Pracowni Fotografii Akademii Rolniczej w Krakowie jako fotograf oraz w Pracowni Fotografii Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie uczył zasad fotografowania. Równocześnie rozwijał swoje zainteresowania fotografią artystyczną i reportażową.

W latach 1976 – 1979 należał do Grupy Roboczej, z którą bierze udział w kilkunastu wystawach fotograficznych.

W roku 1978 zostaje przyjęty do Związku Polskich Artystów Fotografików. Przez kilka lat jest członkiem Zarządu, a w latach 90. członkiem Komisji Kwalifikacyjnej.

Uczestniczył w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych. Jego prace znajdują się w zbiorach Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Królewskiej Bibliotece w Kopenhadze i w kolekcjach prywatnych.

W 1980 roku dokumentował wydarzenia w Gdańsku, a jego prace można było zobaczyć na wystawie Gdańsk Sierpień '80 w Muzeum Sztuki w Łodzi w 1980.

Przez znaczną część swojego życia związany był z teatrami w całej Polsce, a przede wszystkim dokumentował działalność teatrów w Łodzi i Krakowie.